Προκήρυξη υποτροφιών του Stavros Niarchos Foundation για προπτυχιακές σπουδές στο York University του Καναδά.

Στο πλαίσιο της υπάρχουσας Συμφωνίας Επιστημονικής Συνεργασίας του ΑΠΘ με το York University, του Τορόντο, Καναδά, προσφέρονται υποτροφίες του Ιδρύματος Σταύρου Νιάρχου σε προπτυχιακές/κούς φοιτήτριες/φοιτητές του ΑΠΘ για σπουδές ενός ή δύο εξαμήνων στο York University. Η χρηματοδοτούμενη διάρκεια σπουδών ανέρχεται συνολικά σε 4 εξάμηνα, αρχής γενομένης από το Σεπτέμβριο του 2016 (Fall Term: Σεπτέμβριος-Δεκέμβριος 2016, Winter Term: Ιανουάριος- Απρίλιος 2017 ή Fall-Winter : Σεπτέμβριος 2016 – Απρίλιος 2017).

Οι ενδιαφερόμενες/οι θα πρέπει να συμπληρώσουν την επισυναπτόμενη αίτηση και να την καταθέσουν μαζί με τα δικαιολογητικά που αναφέρονται εντός του εντύπου της αιτήσεως, έως τις 3/6/2016, στο Τμήμα Διεθνών Σχέσεων (ισόγειο Κτιρίου Διοικήσεως).

Η Επιτροπή Διεθνών Σχέσεων θα προβεί στην επιλογή των επικρατεστέρων φοιτητριών/φοιτητών, θα προωθήσει κατόπιν τις αιτήσεις με τα δικαιολογητικά τους στο Πανεπιστήμιο του York, το οποίο θα κάνει και την τελική επιλογή.

Περισσότερες πληροφορίες μπορούν να αντλήσουν οι ενδιαφερόμενες/νοι από το συνημμένο αρχείο και την ιστοσελίδα:

Οδηγός Σπουδών 2023-2024

Ωρολόγιο Πρόγραμμα Εαρινού Εξαμήνου 2023-2024