Ανακοίνωση του Εργαστηρίου των Βοηθητικών Επιστημών της Ιστορίας (Ε.Β.Ε.Ι.) – Mαθήματα εκµάθησης της ισπανοεβραϊκής γλώσσας

Το ΕΒΕΙ ανακοινώνει ότι και την ακαδημαϊκή χρονιά 2022-2023, σε συνεργασία με την Ισραηλιτική Κοινότητα Θεσσαλονίκης, θα προσφερθούν δωρεάν μαθήματα εκµάθησης της ισπανοεβραϊκής γλώσσας. Η δωρεάν διδασκαλία της Ισπανοεβραϊκής πραγματοποιείται (προς το παρόν) αποκλειστικά εξ αποστάσεως από τον κ. Τζέκη Μπενµαγιόρ. Θα προσφερθούν δύο κύκλοι μαθημάτων (αρχάριοι και μεσαίοι/προχωρημένοι). Θα προτιµηθούν όσοι φοιτητές/τριες γνωρίζουν την ισπανική ή έχουν πολύ καλή εξοικείωση µε τη γαλλική γλώσσα. Οι ενδιαφερόµενοι/ες καλούνται να επικοινωνήσουν άµεσα (μέχρι τις 31 Οκτωβρίου) µε τον κ. Γ. Αντωνίου (geoantoniou@hist.auth.gr ).

ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ ΑΡΧ 253-ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΨΗΦΙΑΚΑ ΜΕΣΑ

Οδηγός Σπουδών 2023-2024