ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΑΙΤΗΣΗ ΟΡΙΣΜΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΟ ΠΜΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑ, ΤΕΧΝΗ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΣ 2021-2022

Καλούνται οι μεταπτυχιακοί φοιτητές/τριες με έτος εισαγωγής 2021-2022 να υποβάλουν αίτηση στην ηλεκτρονική διεύθυνση της Γραμματείας του Τμήματος (info@hist.auth.gr) από την 1η έως την 15η Ιουνίου 2022 η οποία να περιλαμβάνει τον προτεινόμενο τίτλο (ελληνικά και αγγλικά), περίληψη της προτεινόμενης εργασίας (όχι μικρότερη των 300 λέξεων), τον/την προτεινόμενο/η επιβλέποντα/ουσα καθηγητή/τρια καθώς και τα δύο μέλη της τριμελούς εξεταστικής επιτροπής.

Η αίτηση θα πρέπει να αποσταλεί ενυπόγραφη.

ΑΙΤΗΣΗ ΟΡΙΣΜΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΠΜΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑ

ΨΗΦΙΣΜΑ

Κέντρο Βυζαντινών Ερευνών. Διάλεξη με τίτλο: “Η τιμή των αγίων στην Κωνσταντινούπολη από τον Κωνσταντίνο μέχρι την Εικονομαχία: πηγές, μέθοδοι και πεδία έρευνας”

Παρουσίαση προόδου μεταπτυχιακών διπλωματικών εργασιών στην Κλασική Αρχαιολογία