Προκήρυξη μίας (1) πλήρους υποτροφίας για το Θερινό Σχολείο Ρουμανικής Γλώσσας από το Al. I. Cuza University του Ιασίου

Στο πλαίσιο της Συμφωνίας Επιστημονικής Συνεργασίας του εν λόγω Πανεπιστημίου με το Α.Π.Θ., θα χορηγηθεί μία (1) υποτροφία, σε προπτυχιακούς ή μεταπτυχιακούς φοιτητές των Τμημάτων σας, για την παρακολούθηση θερινών μαθημάτων Ρουμανικής γλώσσας και Πολιτισμού, από 10 έως 28 Ιουλίου, 2023 (https://www.uaic.ro/en/international/romanian-language-courses/  ).

Τα μαθήματα θα γίνουν δια ζώσης και η υποτροφία είναι πλήρης και αφορά την απαλλαγή διδάκτρων, κάλυψη διαμονής, διατροφής και πολιτιστικών εκδηλώσεων.

Οι φοιτητές καλούνται να καλύψουν εξ ιδίων μόνο το κόστος των οδοιπορικών εξόδων τους.

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να συμπληρώσουν την συνημμένη αίτηση και να την στείλουν μαζί με ένα πρόσφατο πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας ( και αντίγραφο πτυχίου σε περίπτωση μεταπτυχιακού φοιτητή), στην ηλεκτρονική διεύθυνση του Τμήματος Διεθνών Σχέσεων: internat-rel@auth.gr , μέχρι την 12:00  μεσημβρινή, της 2ας  Ιουνίου 2023. Δίνεται παράταση έως 6.6.2023!

GR _AITISI

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΗΣ ΔΙΑΤΡΙΒΗΣ

Ανακοίνωση σχετικά με το μάθημα ΙΒΥ 254

Αναπλήρωση μαθήματος ΙΒΥ 255