Πρόσκληση: Erasmus Christmas Universities’ Fair 2018

Η Αντιπρύτανις Ακαδημαϊκών και Φοιτητικών Θεμάτων, Καθ. κ. Αριάδνη Στογιαννίδου, σας προσκαλεί στην εκδήλωση “Christmas Universities’ Fair” που διοργανώνει το Τμήμα Ευρωπαϊκών Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων σε συνεργασία με το Erasmus Student Network (ESN) την Πέμπτη, 13 Δεκεμβρίου 2018.

Στο πρώτο μέρος της εκδήλωσης, από τις 16:00 μέχρι 18:30, στο ισόγειο του Κτηρίου Διοίκησης οι εισερχόμενοι φοιτητές Erasmus+ και Erasmus+ International, παρουσιάζουν και θα δίνουν πληροφορίες για τα Πανεπιστήμια, τις πόλεις και τη ζωή στις χώρες προέλευσής τους.

Στο δεύτερο μέρος, από τις 19:00 μέχρι 22:00, στην Αίθουσα Τελετών, θα παρουσιαστούν χριστουγεννιάτικα και πρωτοχρονιάτικα έθιμα από τις χώρες των εισερχόμενων φοιτητών.

Η εκδήλωση θα πλαισιωθεί από χριστουγεννιάτικα τραγούδια, δρώμενα και χορευτικά συγκροτήματα. Θα ακολουθήσει μια μικρή δεξίωση.

Οδηγός Σπουδών 2023-2024

Ωρολόγιο Πρόγραμμα Εαρινού Εξαμήνου 2023-2024