ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΣΘΕ: Εξαρτήσεις στον 21ο αιώνα: Μύθοι και Πραγματικότητες

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Η Σχολή Θετικών Επιστημών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης διοργανώνει, με την αρωγή της Επιτροπής Κοινωνικής Πολιτικής της ΣΘΕ, εκδήλωση με θέμα:
«Εξαρτήσεις στον 21ο αιώνα: Μύθοι και Πραγματικότητες» και σας προσκαλεί να συμμετάσχετε.

Η εκδήλωση θα λάβει χώρα την Τρίτη 16 Μαΐου 2023 στις 18:15, στην αίθουσα Δ31 του 1ου ορόφου της ΣΘΕ.

Στόχος της είναι η ενημέρωση της φοιτητικής, και εν γένει της ακαδημαϊκής κοινότητας, για αυτό το σύνθετο θέμα του εθισμού (σε ουσίες, αλκοόλ, διαδίκτυο, τζόγο,…), και για τους σύγχρονους τρόπους προσέγγισής του και θεραπείας του.

Στην εκδήλωση συμμετέχουν τα προγράμματα απεξάρτησης:
ΚΕΘΕΑ-ΑΝΑΔΥΣΗΠΕΘΕΑ-ΑΡΓΩΙΑΝΟΣ του Ψυχιατρικού Νοσοκομείου Θεσσαλονίκης, και το ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΑΥΤΟΒΟΗΘΕΙΑΣ του ΑΠΘ.

Στο συνημμένο αρχείο θα βρείτε το πρόγραμμα της εκδήλωσης.

Πληροφορίες για την εκδήλωση μπορείτε να βρείτε εδώ.

ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ & ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

Εκδήλωση της Αμερικανικής Σχολής Κλασικών Σπουδών Αθηνών