Κέντρο Βυζαντινών Ερευνών. Διάλεξη με τίτλο: “Η τιμή των αγίων στην Κωνσταντινούπολη από τον Κωνσταντίνο μέχρι την Εικονομαχία: πηγές, μέθοδοι και πεδία έρευνας”

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Σας προσκαλούμε στη διάλεξη του Δρ. Ευθύμιου Ρίζου (Εφορεία Αρχαιοτήτων Σερρών ΥΠΠΟΑ),
που θα δοθεί στην κεντρική αίθουσα διαλέξεων του Κέντρου Βυζαντινών Ερευνών (Βασιλίσσης Όλγας 36, κτήριο ΜΕΛΙΣΣΑ),
την Τετάρτη 24 Απριλίου 2024, ώρα 18.00,
με τίτλο: “Η τιμή των αγίων στην Κωνσταντινούπολη από τον Κωνσταντίνο μέχρι την Εικονομαχία: πηγές, μέθοδοι και πεδία έρευνας”.
Θα χαρούμε να σας δούμε από κοντά.
Θα υπάρχει και διαδικτυακή σύνδεση στο:

Συννημένα αρχεία:

Διάλεξη ανασκαφής στο Καραμπουρνάκι με τίτλο «Θεσσαλονίκη. Ματιές στην Ιστορία και τα Μνημεία της»

Πρόγραμμα εξεταστικής περιόδου Ιουνίου 2024

Summer Camp στο Πανεπιστήμιο Udayana της Ινδονησίας από τις 4 έως τις 11 Αυγούστου 2024 (8 ημέρες)

Ανακοίνωση αναπληρώσεων για το μάθημα ΙΝΧ 457 “Ιστορία της Μεσογείου κατά τους Νεότερους χρόνους”

Κύκλος σεμιναρίων ΛΑΚ – Τρίτη 21.05.2024