ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ/ΤΙΣ ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΟΥΣ/ΕΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ ERASMUS ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ

Υπενθυμίζουμε στους/στις φοιτητές/τριες του Τμήματος Ιστορίας – Αρχαιολογίας που μετακινούνται στα πλαίσια ERASMUS βασικό δεσμευτικό έγγραφο είναι η Συμφωνία Μάθησης η οποία αποτελεί παράρτημα της σύμβασης επιχορήγησης που υπογράφει τόσο ο μετακινούμενος όσο και το ίδρυμα αποστολής. Οι μετακινούμενοι δεν έχουν δικαίωμα να υποβάλουν δήλωση μαθημάτων για το εξάμηνο που απουσιάζουν, αλλά αναγνωρίζουν τα μαθήματα στα οποία εξετάζονται στο εξωτερικό. Οι αντιστοιχίες των βαθμολογιών ακολουθούν την κλίμακα του πανεπιστημίου του Mainz σύμφωνα με απόφαση του Τμήματος.Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στο γραφείο ERASMUS, στον συντονιστή του προγράμματος και στη γραμματεία του Τμήματος.

Από τη Γραμματεία του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας.

Δυνατότητα σπουδών κατά το εαρινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2024-25, πέντε (5) μεταπτυχιακών φοιτητών/τριών του ΑΠΘ στο Stockton University των ΗΠΑ/Opportunity for studying during the spring semester of the academic year 2024-25, for five (5) postgraduate students of AUTH at Stockton University in the USA

Ημέρες και ώρες συνεργασίας μελών ΔΕΠ Τομέα Αρχαιολογίας εαρινό εξάμηνο

Παρουσίαση Μεταδιδακτορικής Έρευνας στις 17/5/2024

Ανακοίνωση για τη θέση ΔΕΠ «Ιστορία του Ελληνισμού της Ανατολής, 19ος-20ος αιώνας»