Πρακτική Άσκηση στο Εξωτερικό [AIESEC]

ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Εσύ γνώριζες πως τα προγράμματα πρακτικής της AIESEC πραγματοποιούνται όλο το χρόνο; Διάλεξε τώρα και εσύ το πρόγραμμα που ανταποκρίνεται στις δικές σου ανάγκες!
Αν είσαι τελειόφοιτος/η, ή απόφοιτος/η και έχεις γνώσεις διδασκαλίας, τότε ήρθε η ώρα να εξερευνήσεις τις επαγγελματικές ευκαιρίες που σε περιμένουν στο εξωτερικό!
Ανακάλυψε τα προγράμματα έμμισθης πρακτικής άσκησης  Global Teacher της AIESEC, και ζήσε μία διαπολιτισμική εμπειρία στο εξωτερικό, αποκτώντας παράλληλα εποικοδομητικές γνώσεις και δεξιότητες που θα συμβάλλουν στην επαγγελματική σου αποκατάσταση.

Γιατί να επιλέξεις την AIESEC για τη πρακτική σου;

Έμμισθη πρακτική άσκηση σε εγκεκριμένα σχολεία και ιδρύματα του εξωτερικού.

Διεύρυνση προσωπικών και επαγγελματικών οριζόντων.

Ενδυνάμωση βιογραφικού μέσω της εμπειρίας σε εκπαιδευτικό σύστημα του εξωτερικού.

Λήψη πιστοποίησης συμμετοχής από την AIESEC και τον φορέα.

Ανάπτυξη των ηγετικών σου χαρακτηριστικών.

Πλήρης υποστήριξη και ενθάρρυνση, από όλους τους εθελοντές της AIESEC, στη προετοιμασία του βιογραφικού, της αίτησης, αλλά και καθ’ όλη τη διάρκεια της εμπειρίας σου.

Ενημερώσου εδώ!

Teach English in Egypt
-December 2021 – February 2022
– 3500 EGP/Month