ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΤΗΣ 31ης ΜΑΡΤΙΟΥ 2023

Εν όψει της τελετής ορκωμοσίας που θα πραγματοποιηθεί στις 31 Μαρτίου 2023 και ώρα 10.00 π.μ. στην Αίθουσα Τελετών του ΑΠΘ  σας ενημερώσουμε για τα παρακάτω:

– Σε σχέση με τις τρέχουσες εγκυκλίους προς αποφυγή της διασποράς του κορωνοϊού, η τελετή θα πραγματοποιηθεί χωρίς περιορισμούς με προαιρετική χρήση μάσκας.

– Αναφορικά με τη διαδικασία και την ευταξία, η είσοδος και έξοδος όλων των συμμετεχόντων στην τελετή, (φοιτητών και συνοδών)
θα γίνεται από την κύρια – μπροστινή είσοδο της Αίθουσας Τελετών.
Οι υποψήφιοι/ες πτυχιούχοι να προσέλθουν στην Αίθουσα Τελετών μισή ώρα νωρίτερα από την έναρξη της τελετής.

– Σε ένδειξη σεβασμού στη μνήμη όλων όσων χάθηκαν στο δυστύχημα των Τεμπών, παρακαλούμε η τελετή να πραγματοποιηθεί σε ανάλογο κλίμα, (όχι ηχητικές παρεμβάσεις με ντουντούκες, όχι χρήση κομφετί εσωτερικά και εξωτερικά στο προαύλιο χώρο – άγαλμα του Αριστοτέλη).

Παρουσίαση Μεταδιδακτορικής Έρευνας στις 17/5/2024

Ανακοίνωση για τη θέση ΔΕΠ «Ιστορία του Ελληνισμού της Ανατολής, 19ος-20ος αιώνας»

ΨΗΦΙΣΜΑ

Κέντρο Βυζαντινών Ερευνών. Διάλεξη με τίτλο: “Η τιμή των αγίων στην Κωνσταντινούπολη από τον Κωνσταντίνο μέχρι την Εικονομαχία: πηγές, μέθοδοι και πεδία έρευνας”