JLU Virtual International Programme (VIP) – Winter Semester 2022/23

Διαδικτυακό πρόγραμμα με τίτλο Virtual International Programme (VIP) for winter semester 2022/23”. του Πανεπιστημίου Justus Liebig Giessen (JLU) της Γερμανίας, με το οποίο το ΑΠΘ διατηρεί Συμφωνία Επιστημονικής Συνεργασίας.

Το πρόγραμμα προσφέρει πάνω από 40 διαδικτυακά μαθήματα τα οποία προσφέρονται από τις 10 Σχολές του Πανεπιστήμιου, ενώ ο κάθε φοιτητής μπορεί να επιλέξει περισσότερα από ένα μαθήματα κατά το χειμερινό εξάμηνο 2022-2023.

Η συμμετοχή στο πρόγραμμα είναι δωρεάν ενώ η προθεσμία υποβολής αιτήσεων είναι έως τις 15 Αυγούστου 2022.

Στη 1 Αυγούστου, στις 3:00μ.μ., οι ενδιαφερόμενοι θα έχουν τη δυνατότητα να πληροφορηθούν διαδικτυακά, σχετικά με τη διαδικασία της αίτησης.

JLU Virtual International Programme (VIP) – Winter Semester 2022_23

Δυνατότητα σπουδών κατά το εαρινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2024-25, πέντε (5) μεταπτυχιακών φοιτητών/τριών του ΑΠΘ στο Stockton University των ΗΠΑ/Opportunity for studying during the spring semester of the academic year 2024-25, for five (5) postgraduate students of AUTH at Stockton University in the USA

Ημέρες και ώρες συνεργασίας μελών ΔΕΠ Τομέα Αρχαιολογίας εαρινό εξάμηνο

Παρουσίαση Μεταδιδακτορικής Έρευνας στις 17/5/2024