Διεθνές Συμπόσιο για την Μονή της Χώρας

Το Ευρωπαϊκό Κέντρο Βυζαντινών και Μεταβυζαντινών Μνημείων (ΕΚΒΜΜ) σας πσοκαλεί σε Διεθνές Συμπόσιο για την Μονή της Χώρας.

Παρακάτω θα βρείτε την πρόσκληση, το πρόγραμμα και τον ηλεκτρονικό σύνδεσμο εγγραφής, στο διεθνές συμπόσιο για την Μονή της Χώρας στην Κωνσταντινούπολη, με τίτλο “Re(dis)covering Chora: The Byzantine Νame of the Rose”, που θα πραγματοποιηθεί στο Πολεμικό Μουσείο στην Αθήνα, στις 25 και 26 Νοεμβρίου 2021.

Μπορείτε να πραγματοποιήσετε προεγγραφή για δια ζώσης και εξ αποστάσεως παρακολούθηση, μέσω του παρακάτω ηλεκτρονικού συνδέσμου:

ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ & ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

Επιγραφικές μαρτυρίες από τη Βυζαντινή Θεσσαλονίκη: Ερμηνευτικές και χρονολογικές προσεγγίσεις

Εκδήλωση της Αμερικανικής Σχολής Κλασικών Σπουδών Αθηνών

Σεμινάριο : Ισότητα και συμπερίληψη στα πανεπιστημιακά και ερευνητικά ιδρύματα