Σεμινάριο : Ισότητα και συμπερίληψη στα πανεπιστημιακά και ερευνητικά ιδρύματα

Ισότητα και συμπερίληψη στα πανεπιστημιακά και ερευνητικά ιδρύματα

Εκ μέρους του Ελληνικού Ιδρύματος Ευρωπαϊκής και Εξωτερικής Πολιτικής (ΕΛΙΑΜΕΠ), θα ήθελα να σας προσκαλέσω στο σεμινάριο με θέμα «Ισότητα και συμπερίληψη στα πανεπιστημιακά και ερευνητικά ιδρύματα». Το σεμινάριο θα διεξαχθεί διαδικτυακά την Τρίτη 26 Μαρτίου 2024 στις 10.00 – 14.15. Διοργανώνεται στο πλαίσιο του του έργου “Καταπολεμώντας τις έμφυλες ανισότητες στην έρευνα και στην ανώτατη εκπαίδευση στην Ελλάδα (GENDRHED)”, το οποίο χρηματοδοτεί το πρόγραμμα Active citizens fund – Ίδρυμα Μποδοσάκη.

Σκοπός του σεμιναρίου είναι να μεταφέρει γνώσεις και καλές πρακτικές, και να συμβάλλει στην ευαισθητοποίησή γύρω από ζητήματα ισότητας και συμπερίληψης στα πανεπιστήμια και στα ερευνητικά κέντρα. Απευθύνεται στο ακαδημαϊκό, ερευνητικό και διοικητικό προσωπικό τους.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με την Αλεξία Μητσικώστα (alexia.m@eliamep.gr).

Μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα .

Θα χαρούμε πολύ να σας έχουμε στην εκδήλωσή μας.

Με εκτίμηση,

Ντία Αναγνώστου

Alexia Mitsikostas

Project Manager