Ε.Β.Ε.Ι. Δημόσια διάλεξη με θέμα: ” Συλλογές κλασικών αρχαιοτήτων στη Μεγάλη Βρετανία. Ιδεολογία, ταυτότητες και μουσειακά αφηγήματα”

Το Ε.Β.Ε.Ι. σας προσκαλεί στην πρώτη δημόσια διάλεξη για το τρέχον ακαδημαϊκό έτος, την Τρίτη 14 Νοεμβρίου και ώρα 11.30 στο Σπουδαστήριο Βυζαντινής Ιστορίας (407). Ομιλήτρια θα είναι η κ. Ιφιγένεια Αναγνώστου, Αρχαιολόγος – Μουσειολόγος, MPhil in Museology, University of Manchester.

Ο τίτλος της διαλέξεως, είναι:

Ι. Κ. Ξυδόπουλος

ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ & ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

Επιγραφικές μαρτυρίες από τη Βυζαντινή Θεσσαλονίκη: Ερμηνευτικές και χρονολογικές προσεγγίσεις

Εκδήλωση της Αμερικανικής Σχολής Κλασικών Σπουδών Αθηνών

Σεμινάριο : Ισότητα και συμπερίληψη στα πανεπιστημιακά και ερευνητικά ιδρύματα