Στο πλαίσιο του ερευνητικού προγράμματος EXPLO Εξερευνώντας τη δυναμική και τις αιτίες της αλλαγής χρήσης της γης κατά την Προϊστορική Εποχή σε μια κοιτίδα της ευρωπαϊκής γεωργίας διοργανώνεται διεθνές συνέδριο με τίτλο Prehistoric lakeshore settlements in South-East Europe: archaeological, palaeoecological and bioarchaeological investigations within the EXPLO project. Mid-term Conference. Το συνέδριο θα πραγματοποιηθεί στις 5 και 6 Ιουλίου 2022 στο ΚΕΔΕΑ ΑΠΘ.

EXPLO_Mid-term Conference_Programme_v3

ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ & ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

Επιγραφικές μαρτυρίες από τη Βυζαντινή Θεσσαλονίκη: Ερμηνευτικές και χρονολογικές προσεγγίσεις

Εκδήλωση της Αμερικανικής Σχολής Κλασικών Σπουδών Αθηνών