Aπόφαση για την υλοποίηση Ταχύρρυθμου Προγράμματος Κατάρτισης στο Επάγγελμα του Ξεναγού

18/4/2024-Ανακοίνωση πίνακα μοριοδότησης του Ταχύρρυθμου Προγράμματος Κατάρτισης στο Επάγγελμα του Ξεναγού

Ανακοινώνεται ο πίνακας μοριοδότησης του Ταχύρρυθμου Προγράμματος Κατάρτισης στο Επάγγελμα του Ξεναγού (συνημμένο αρχείο), που θα διεξαχθεί από 08/05/2024 έως 05/07/2024 από το Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης.

Κάθε υποψήφιος έχει δικαίωμα ένστασης επί του αριθμού των μορίων του (συνημμένο αρχείο). Η ένσταση υποβάλλεται εντός αποκλειστικής προθεσμίας τριών (3) ημερών από την ημερομηνία ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων.

Πίνακας Μοριοδότησης
Υπόδειγμα Αίτησης Ένστασης

__________________________________________

Στο Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας προκηρύσσεται «Ταχύρρυθμο Πρόγραμμα Κατάρτισης στο Επάγγελμα του Ξεναγού», το οποίο θα υλοποιηθεί στις εγκαταστάσεις του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης από 08/05/2024 έως 05/07/2024, σύμφωνα με απόφαση του Υπουργείου Τουρισμού (ΦΕΚ-Β-1787). Ο αριθμός των συμμετεχόντων στο πρόγραμμα ορίζεται κατ’ ανώτατο όριο σε 50 άτομα. Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλλουν την αίτησή τους, συνοδευόμενη από τα απαραίτητα δικαιολογητικά, αυτοπροσώπως ή μέσω εξουσιοδοτημένου προσώπου ή ταχυδρομικώς με συστημένη αποστολή στη Γραμματεία του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας πριν τη λήξη της προθεσμίας.

Περίοδος υποβολής αιτήσεων από 27/03/2024 μέχρι και 05/04/2024

Τα απαραίτητα δικαιολογητικά και οι προϋποθέσεις συμμετοχής στο πρόγραμμα ορίζονται αναλυτικά στο παραπάνω ΦΕΚ.

Συνημμένα έγγραφα
Απόφαση Υλοποίησης Ταχύρρυθμου Προγράμματος Κατάρτισης στο Επάγγελμα του Ξεναγού
ΦΕΚ B 1787

ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ