Πρακτική Άσκηση 2022-2023 – Προαιτήσεις

Προαιτήσεις Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας για την Πρακτική Άσκηση

Οι προαιτήσεις για το ακαδ. έτος 2022-2023 γίνονται μία φορά και αφορούν τις περιόδους πρακτικής άσκησης

10/2/2023-9/4/2023 και 1/7/2023-31/8/2023

Οι φοιτητές/τριες οι οποίοι/ες ενδιαφέρονται να πραγματοποιήσουν πρακτική άσκηση μέσω του Προγράμματος «Πρακτική Άσκηση Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Α.Π.Θ.»

για το ακ. έτος 2022-2023 παρακαλούμε να επισκεφθούν την παρακάτω διαδρομή για την υποβολή της αίτησής τους:

www.praktiki.auth.gr ->ΣΥΝΔΕΣΗ (σύνδεση με τον ιδρυματικό λογαριασμό)->καρτέλα Προαιτήσεις

Προθεσμία υποβολής έως και 28/12/2022

Σημείωση 1: στο επισυναπτόμενο excel υπάρχουν οι διαθέσιμες θέσεις πρακτικής άσκησης απο τους Φορείς Υποδοχής με τους κωδικούς γκρουπ στο πληροφοριακό σύστημα ΑΤΛΑΣ https://submit-atlas.grnet.gr/   όπου μπορείτε να δείτε την περιγραφή των θέσεων. Πολλοί φορείς δεν έχουν δώσει συγκεκριμένες θέσεις αλλά συνεργάζονται με το Πρόγραμμα της Πρακτικής και μπορείτε να τους δηλώσετε στις αιτήσεις σας.

-Στην προαίτηση θα δηλώσετε τους φορείς όχι τους κωδικούς

Σημείωση 2: αυτή τη στιγμή γίνονται μόνο προαιτήσεις (δηλαδή προαίτηση και αποστολή αναλυτικής βαθμολογίας, όχι η αποστολή των εγγράφων)

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στο Γραφείο Πρακτικής Άσκησης, Έφη Γαβριηλίδου, Τηλ. 2310997067

φορείς για ακ. έτος 2022-2023 – για φοιτητές